Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

Snow White And The Huntsman [Soundtrack] -
01 - Snow White

Music By James Newton Howard
[ link extern ]

02 I'll Take Your Throne
[ link extern ]

03 Tower Prayers
[ link extern ]
Hans Zimmer - Batman Begins - Ending Theme
The Sting (Cacealmaua)
Compozitor - Scott Joplin, Dirijor - Marvin Hamlisch
[ link extern ]
Andrews Sisters-Mr Bass Man
[ link extern ]

Sophia Loren Dances Flamenco
Sophia Loren plays " Juana" a spanish woman and dances Flamenco in "The Pride and The Passion"with Frank Sinatra who has a heavy spanish accent and Gary Grant who is French and has perfect english

[ link extern ] >

Women in Flames
Mostly classic actresses dressed in shades of red (pink, etc) in the third of the trilogy :)...Actresses include: Claudia Cardinale, Gina Lollobrigida (one of the 2 major stars in this video!!), Rita Hayworth (the other star!), Audrey Hepburn, Sophia Loren, Marilyn Monroe, Lana Turner, Grace Kelly, Catherine Zeta-Jones, Kelly LeBrock, Elizabeth Taylor, Vivian Leigh, Gene Tierney, Ava Gardner, Nicole Kidman, Janet Leigh, Catherine Deneuve, Virna Lisi, Jane Russell, Jacqueline Bisset, Kim Novak, Brigitte Bardot, and Ann-Margret. Songs are "Lady in Red" by Chris de Burgh, and "Straight from the Heart" by Bryan Adams
raser, utilizator