avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

She's So Lovely
[ link extern ]
un film bun!
Exista o credinta conform careia, atunci cand un om moare, un corb ii conduce sufletul spre taramul mortii. Dar, uneori, o durere complesitoare, a sufletului, adusa pe acest taram nu-i permite acestuia sa ramana si corbul aduce sufletul din nou in lume, pana ce raul va fi indreptat si sufletul isi va gasi linistea.

(The Crow, 1994, cu Brandon Lee, fiul lui Bruce Lee - in 31 Martie 1993 a murit impuscat din greseala, in perioada cand lucra la film; dupa moartea lui producatorii nu erau siguri daca ar trebui sa termine filmul)
Brandon Lee s-a nascut la 1 Februarie 1965

The Cure - Burn (main theme)
[ link extern ]

Stone Temple Pilots - Big Empty (The Crow) - in 1995 a fost premiata la MTV Music Awards
[ link extern ]

Primul film pe care il tin minte: Vrajitorul din Oz

The Wizard Of Oz - Follow The Yellow Brick Road

[ link extern ]

:dance4:
Loli phabay (The red apple) a.k.a. Hop, hop, hop - Satra
[ link extern ]
I'm Singing in the rain - Gene Kelly

[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Dreptul de folosire al domeniului Bogdan V Bogdan V Buna ziua, Daca firma are un domeniu www rezervat pe un an de zile prin plata facturii catre firma de hosting, este posibil ca o firma straina, din China de ... (vezi toată discuția)
Trimis comisiei eu, va rog fiti de partea dreptatii si promovati-l, prieteni juristi amy_pilot amy_pilot Sirs, I address this to you as I am a young proffessional citizen in the country which has been selected to reach the EU commission the ... (vezi toată discuția)
Prelungire viza de sedere DDDAMORE DDDAMORE I am writing this question in English and offering a Google Translated version of the same question immediately following: [i]I-am scris această întrebare ... (vezi toată discuția)