Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donatie sau act vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donatie sau act vanzare cumparare

Buna ziua. As dori sa stiu ce poate fi mai bine facut in cazul in care mama vrea sa treaca casa si terenurile aferente acesteia, fiicei. Mentionez ca mama a dobandit casa in urma succesiunii iar fiica este unic mostenitor.
Va multumesc.
Nu mai intampina nicio problema. La decesul mamei daca aceasta nu mai are niciun bun in patrimoniu , succesiunea nu are obiect.