Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu crestere copil

Am nascut un copil in data de 07.02.2008, iar in data de 10.06.2008 m-am intors la servici, data la care a expirat concediul de maternitate.Nu am beneficiat de concediul de ingrijire si creste a copilului. Pot intra in Concediul pentru cresterea si ingrijirea copilului incepand cu data de 01.01.2009 si sa beneficiez si de cei 85% din veniturile brute ale anului precedent?
Inca se lucreaza la acele norme ... dar mai mult la campania electorala ;)

Se iau in calcul cele 12 luni inainte de data nasterii .... cum ati nascut pe 19 decembrie 2008???????
am nascut in 2007 am gresit eu :)
deci o sa apara normele dupa ce se termina alegerile, sau la anul dupa ce se linistesc si se instaleaza in fotolii noii alesi.
Eu sper ca pana la sfarsitul anului, noul guvern sa adopte aceste norme...astfel incat sa nu mai existe dubii la modul de calcul al indemnizatiei