Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Întrebare-concluzii scrise
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Întrebare-concluzii scrise

Bună seara
Vă rog să imi răspundeți următoarei intrebări :
dacă nu am avocat, eu pârâta, pot depune concuzii scrise in ultima ședință de judecată??
Vreau să știu dacă ceea ce s-a srtis până acum pe aacest forum este valabil si in situația in care nu sunt reprezentată de un avocat.
Cu multe mulțumiri !
Da , aveti aceasta posibilitate legala.
Formulati-le si la sfarsitul dezbaterilor din fondul pricinii , aveti posibilitatea legala sa depuneti concluzii scrise.
De asemeni in situatia in care se amana pronuntarea , aveti aceasta posibilitate
La ultimul termen,solicitati un termen scurt pentru a putea depune concluzii scrise.Este dreptul dvs.prevazut de lege.
Degeaba depuneti concluzii scrise daca nu ati administrat si probe in aparare.
Dreptul de a depune concluzii scrise il aveti in mod neindoielnic.
Doar sa aveti grija ce scrieti.
Multumesc pentru raspunsuri !