avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1080 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Întrebare-concluzii scrise
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Întrebare-concluzii scrise

Bună seara
Vă rog să imi răspundeți următoarei intrebări :
dacă nu am avocat, eu pârâta, pot depune concuzii scrise in ultima ședință de judecată??
Vreau să știu dacă ceea ce s-a srtis până acum pe aacest forum este valabil si in situația in care nu sunt reprezentată de un avocat.
Cu multe mulțumiri !
Cel mai recent răspuns: Lylyca , utilizator 21:22, 26 Februarie 2012
Da , aveti aceasta posibilitate legala.
Formulati-le si la sfarsitul dezbaterilor din fondul pricinii , aveti posibilitatea legala sa depuneti concluzii scrise.
De asemeni in situatia in care se amana pronuntarea , aveti aceasta posibilitate
La ultimul termen,solicitati un termen scurt pentru a putea depune concluzii scrise.Este dreptul dvs.prevazut de lege.
Degeaba depuneti concluzii scrise daca nu ati administrat si probe in aparare.
Dreptul de a depune concluzii scrise il aveti in mod neindoielnic.
Doar sa aveti grija ce scrieti.
Multumesc pentru raspunsuri !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanarea concluziilor scrise - conflicte de munca ELA2000 ELA2000 Buna seara! Intrebare mea este daca pot depune amanarea concluziilor scrise - motivul este gasirea unui alt avocat Multumesc! (vezi toată discuția)
Bună seara ! vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns. ... oanaportar oanaportar Bună seara ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu un răspuns. - se spune în lege că: instanţa ar trebui să declare închisă cercetarea procesului ... (vezi toată discuția)
Depunere concluzii scrise marianaflore marianaflore As vrea sa stiu, va rog, daca la un termen de judecata am solicitat termen scurt pentru depunere de concluzii scrise si instanta a amanat pronuntarea si a ... (vezi toată discuția)