Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... repunere pe rol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

repunere pe rol

pana in momentul suspendarii platisem 200 de lei si la termenul in care a avut loc acest lucru urma sa depun o diferenta stabilita dupa expertiza .la repunere platesc 1/2 din cei 200?
Stimată doamnă,

Referitor la repunerea pe rol după suspendare, dvs sunteți obligată de Legea 146/1997 la plata a unei 1/2 din taxa judiciară de timbru plătită pentru cererea sau acțiunea a cărei judecare a fost suspendată, această taxare fiind independentă de alte datorii procesuale, cum ar fi sumele datorate experților.

Luați, deci, ca singur punct de plecare, taxa de timbru plătită inițial; în ceea ce privește restul de onorariu de expert, acesta îl veți achita distinct.

Cu stimă.