Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa fiscala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa fiscala

nedepunerea de catre angajator a fisei fiscale, eu persoana angajata pot lua amenda daca angajatoul nu a depus fisa fiscala, ptr ca in 2011 eu am avut 2 contracte de munca.
Ce trebuie sa fac eu, persoana fizica?
Nu aveti nicio legatura cu fapta savarsita de catre angajator .. el va suporta consecintele nedepunerii fiselor fiscale la AFP si nu salariatii.
raspunde angajatorul pentru eroare, si eu am avut un caz similar..nu vi se poate imputa dvs nimic