Forum Discuţii juridice Executare silită cuantum debit executat silit - poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

cuantum debit executat silit - poprire salariu

Buna ziua,

Imi raspundeti va rog la urmatoarea intrebare
De la data la care executorul judecatoresc a intocmit adresa de poprire cu un cuantum pentru o pensie de intretinere si pana am primit eu adresa a trecut data platii salariului ...vine al doilea chiar de plata ...iau in considerare si ultima luna nementionata ca si cuantum in adresa??? deci la debit ii adaug si ultima luna sau nu tin cont de acesta si retin numai cuantumul mentionat acolo + lunar (incepand cu aceasta luna cuantumul de 500 stabilit lunar ca pensie)????
In completare va pot preciza ca acel cuantum mentionat de executor e gresit cu vreo 100 de lei ...ce fac??Pot sa-i raspund in acest sens? sau trebuie sa ma supun popririi asa cum e formulata??