Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Administrator angajat cu contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Administrator angajat cu contract

Buna seara!
Sunt administratorul unei societati si actionar unic,societate care are ca activitate principala comertul. Am un angajat cu contract de munca pe jumatate de norma si intrebarea mea este daca sunt si eu obligat sa ma angajez cu contract de munca.(in cazul controalelor de la ITM am inteles ca se cere).Va multumesc!
Daca sunteti administrator va puteti desfasura activitatea in baza contractului de mandat , nefiind obligatoriu sa aveti incheiat si c.i.m.