Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA platitor de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

platitor de TVA

exista posibilitatea ca un SRL sa poata trece de la platitor de TVA la neplatitor , si care ar fi conditiile si temeiul legal .
daca in anul precedent a avut o cifra de afaceri inferioara plafonului de 35.000 euro, poate solicita scoaterea din evidenta persoanelor inregistrate in scopuri de tva - art. 152, alin 7 din codul fiscal