Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CIM

Odata cu modificarea codului muncii actul aditional se intocmeste cu data de 01.05.2011? Criteriile de evaluare au aparut in luna august in monitorul oficial si trebuie si ele introduse in actul aditional. Atunci cum facem cu actul aditional?
Modifcarile aduse Codului Muncii au intrat in vigoare in mai 2011 si nu in august 2011 ... in august 2011 a intrat in vigoare HG nr.500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor.

Legea nu are efect retroactiv ... aceste criterii si procedura e evaluare trebuie sa fie prevazute in regulamentul intern al angajatorului , in c.i.m. incheiat incepand cu data de 01.05.2011.. pentru cele incheiate anterior acestei date nu este obligatorie incheierea de acte aditionale , salariatilor respectivi aducandu-le la cunostinta prevederile Reg.Intern cu privire la aceste criterii.
mesaj reeditat
@ iubisbb
Data post: Miercuri, 29 Februarie 2012, 11:45
Forum Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu si altele
Subiect Act aditional-urgent

Deci vom face actul aditional cu noile modificari aduse contractului de munca din noul cod al muncii cu 01.05.2011.

====

Daca doriti puteti incheia act aditional ...