Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sume de bani aflate in casieria asociatiei de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sume de bani aflate in casieria asociatiei de proprietari

Buna ziua
As dori sa stiu care este suma de bani care poate fi pastrata in casieria asociatiei de proprietari, exceptand banii pentru salarii si indemnizatii, si daca este stipulata in codul fiscal sau stabilita de comitetul executiv al asociatiei.
Va multumesc
In principiu maximum 10000 RON (fara exceptii). Dar atentie ea trebuie sa existe si faptic.
Nu mai exista plafon de casa de cativa ani buni. Puteti avea in casa oricat.
Sunt limitate doar platile si/sau incasarile in numerar facute catre sau de la un si9ngur partener in acceasi zi.