avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sume de bani aflate in casieria asociatiei de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sume de bani aflate in casieria asociatiei de proprietari

Buna ziua
As dori sa stiu care este suma de bani care poate fi pastrata in casieria asociatiei de proprietari, exceptand banii pentru salarii si indemnizatii, si daca este stipulata in codul fiscal sau stabilita de comitetul executiv al asociatiei.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 20:19, 3 Martie 2012
In principiu maximum 10000 RON (fara exceptii). Dar atentie ea trebuie sa existe si faptic.
Nu mai exista plafon de casa de cativa ani buni. Puteti avea in casa oricat.
Sunt limitate doar platile si/sau incasarile in numerar facute catre sau de la un si9ngur partener in acceasi zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casier asociatie proprietari n566631 n566631 Buna ziua, exista vreo reglementare care sa stabileasca suma maxima de bani care poate fi tinut in casierie de casierul unei Asociatii de Proprietari ... (vezi toată discuția)
Depunerere sume asociatia de proprietari la banca ContSters304388 ContSters304388 buna ziua, De aproximativ un an de zile, administratorul blocului nu a depus sumele incasate de la intretinere si fond de rulment in banca sau la cec, care ... (vezi toată discuția)
Plafon casa ptr o asociatie de proprietari ContSters270751 ContSters270751 Buna ziua, am si eu o intrebare si anume : care este valoarea plafonului de casa la o asociatie de proprietari? Mai pe larg, un exemplu: se fac incasari de ... (vezi toată discuția)