Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... expertiza extrajudiciara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

expertiza extrajudiciara

daca instanta refuza expertiza grafoscopica si se decalara lamurita ca semnaturile imi apartin, inteleg ca pot apela la o expertiza extrajudiciara. Cum trebuie sa procedez? Cine o obliga sa prezinte originalele la expertiza?
Presupun ca daca se numeste extrajudiciara, nu pot beneficia de ajutor public judiciar?
Multumesc
In acest sens, acel inscris nu se va mai lua in considerare de catre instanta de judecata ... puteti face referire in notele scrise la acest aspect ...

Art. 182 C.proc.civ. - La ziua sorocita, presedintele intreaba partea care a infatisat inscrisul daca intelege sa se foloseasca de el.
Daca partea lipseste, nu voieste sa raspunda sau declara ca nu se mai foloseste de inscris, acesta va fi inlaturat.
....
va multumesc pentru raspuns