Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am vandut autoturismul insa nu l-am radiat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am vandut autoturismul insa nu l-am radiat

bun am vandut in 2005 o masina pe termen legal adica cu un contract de vazare cumparare in 3 exmplare eu marea geseala a mea a fost k nu am radiato si i-am dat toate actele de la ea la noul proprietar si nici in ziua de azi nu a trecuto pe numele lui mai rau e ca si el a vanduto la alt cineva si nu mai stiu nimic de fosta masina nici nu stiu daca mai este in circulatie . mai rau este ca platesc toate taxele pe ea la primarie
puteti actiona pe cumparator in instanta pentru a-l obliga la radierea autoturismului
iar in caz de refuz sa fiti imputernicit de instanta sa faceti chiar dvoastra radierea de pe dvoastra si inscrierea pe cumparator