Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde gasesc cartea de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde gasesc cartea de munca

M-am certat cu patronul acum un an ,de unde pot scoate cartea de munca?
As putea sa mai depun actele pentru somaj?
V-ati certat cu patronul si v-ati dat demisia?
Daca v-ati dat demisia nu puteti beneficia de somaj.
Cartea de munca, daca nu a fost predata pentru scanare la ITM,trebuie sa fie la serviciul RU al acelei societati.
Intrebati la societate sau la ITM.
Daca este tinuta de firma la care ati lucrat trebuia sa v-o returneze incepand cu 01.01.2011, daca nu ea se afla la ITM.