avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde gasesc cartea de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde gasesc cartea de munca

M-am certat cu patronul acum un an ,de unde pot scoate cartea de munca?
As putea sa mai depun actele pentru somaj?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 10:34, 5 Martie 2012
V-ati certat cu patronul si v-ati dat demisia?
Daca v-ati dat demisia nu puteti beneficia de somaj.
Cartea de munca, daca nu a fost predata pentru scanare la ITM,trebuie sa fie la serviciul RU al acelei societati.
Intrebati la societate sau la ITM.
Daca este tinuta de firma la care ati lucrat trebuia sa v-o returneze incepand cu 01.01.2011, daca nu ea se afla la ITM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cfp sweetlacry sweetlacry buna seara. am 2 intrebari si eu: - am fost la ITM cu CFP si mi s-a zis ca nu se mai depun de unde stiu ei atunci cine a fost in CPF si cate zile? trebuie sa ... (vezi toată discuția)
In cat timp elena69 elena69 Eu sant angajata acum la un patron , dar , in luna iunie voi pleca sa lucrez in Italia. Cand sa-mi dau demisia ca sa am cartea de munca incheiata la sfarsitul ... (vezi toată discuția)
Angajatorul nu mi-a inmanat actele necesare pentru somaj, cum pot rezolva aceasta situatie? maria1503 maria1503 am lucrat intr-o banca pana in data de 14.10.2011 cand s-au inchis agentii si noi am fost dati in somaj, dar nici pana la aceasta data nu am primit actele ... (vezi toată discuția)