Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit primarie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit primarie

buna ziua,

ma numesc vasile si am o problema legata de primaria orasului natal: la primarie este inregistrata o motocicleta pe numele tatalui meu care este decedat de 22 ani,eu la aceea data fiind minor,nu o pot radia si impozitul imi este cerut anual,mentionand ca aceasta motocicleta nu mai exista de cel putin 18 ani.Ce pot face ca sa nu platesc impozitul pe ea restant si sa o radiez.Avand in vedere ca nu mai exista acte pe ea decat fiind inregistrata la impozite.Va multumesc anticipat.
Ati facut succesiunea dupa tatal dvs.? Cui i-a revenit motocicleta ca urmare a dezbaterii succesorale acela sa plateasca impozitul, sa o radieze , sa faca ce considera de cuviinta. Este bunul sau pe care l-a dobandit prin succesiune.
Buna ziua,nu sa facut succesiunea.Motocicleta nu mai este,el a instrainat-o.Ea a ramas ca fiind pe adresa fratelui meu si ipozitata,dar ea nu mai exista de atatia ani.Ce altceva se poate face
La instrainare trebuia sa faceti radierea motocicletei din punct de vedere al impozitelor si taxelor.