avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnare

buna ziua....am si eu o condamnare de 1 an si 6 luni pentru talharie si acum am fost acuzat de furt calificat si sunt citat la judecatorie....ce se va intampla ?
Cel mai recent răspuns: duikan , utilizator 20:43, 6 Martie 2012
un proces penal si o achitare sau o condamnare, in functie de probatoriu.
articipatea la proces este obligatorie.
probatoriu inseamna Serviciul de Probatiune ??..pentru ca m-au chemat sa imi faca un referat sau ceva de genu...
condamnare va fi tot cu suspendare ?? spuneti-mi mai multe detalii al ce sa am astept..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fapta savarsita in timpul suspendarii duikan duikan am fost condamnat acum un an la 1 an si 6 luni cu suspendare pentru talharie...aveam 17 ani...acum m-au prins din nou si m-au acuzat pentru furt calificat si ... (vezi toată discuția)
Fond-talharie rams1899 rams1899 Buna ziua, In urma unei talharii am fost chemata in instanta in calitate de parte vatamata in proces cu inculpata...ca parte vatamata nu m-am constituit ... (vezi toată discuția)
Condamnat la o ped.de 3 ani pentru furt- citatie in calitate de intimat/ce inseamna? robykriszti robykriszti buna va rog daca putetii sa ma ajutati am o condamnare de 3 ani ptr furt calificat prima abatere nu am mai avut alte antecedente in trecut am wxecutat 8 lunii ... (vezi toată discuția)