Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnare

buna ziua....am si eu o condamnare de 1 an si 6 luni pentru talharie si acum am fost acuzat de furt calificat si sunt citat la judecatorie....ce se va intampla ?
un proces penal si o achitare sau o condamnare, in functie de probatoriu.
articipatea la proces este obligatorie.
probatoriu inseamna Serviciul de Probatiune ??..pentru ca m-au chemat sa imi faca un referat sau ceva de genu...
condamnare va fi tot cu suspendare ?? spuneti-mi mai multe detalii al ce sa am astept..