Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte la divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte la divort

Azi am prima infatisare de divort+partaj si nu stiu cu ce acte sa ma duc la mine. Trebuie sa mergem cu citatiile?

Am vrut sa intreb pe avocata mea dar cred ca e intr-un alt proces ca nu-mi raspunde, de aia intreb aici.
Cu buletinul doar.

Probabil ca la dosar este deja depus certificatul de casatorie in original (daca nu, luati-l la dumneavoastra) si actele legate de bunuri, daca faceti si partajul.
Actul de identitate plus certificatul de casatorie daca nu este depus deja impreuna cu cererea de divort, si citatia ca sa puteti gasi sala in care aveti procesul si dosarul dvs printre dosarele de pe lista...
va trebuie buletinul si certificatul de casatorie precum si certificatele de nastere ale copiilor,in cazul in care aveti copii minori,si nu ati depus aceste acte impreuna cu actiunea de divort.