Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde pot face o sesizare impotriva angajatorului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde pot face o sesizare impotriva angajatorului pentru ca nu a platit contributiile obligatorii?

unde pot face un denunt impotriva patronului pentru ca nu mi-a platit contributele la stat drept pentru care nu am dreptul la somaj.exista o anumita perioada pentru denunt de la incetarea activitatii?
Sesizarea autoritatii privitor la faptul ca angajatorul nu se achita de obligatiile contractual asumate ,respectiv nu asigura plata drepturilor salariale negociate si asumate se adreseaza de catre angajat inspectoratului teritorial de munca responsabil
~ Conținut șters la cerere ~