avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

depunere declaratii

Buna ziua,

Sunt in sistem real,anul trecut am depus decl 220 de estimare venit,am primit decizia de impunere nu am platit.Am estimat 5000 brut,4000 chelt,1000 venit net,problema este ca eu am venit dublu pt 2011 ce trebuie sa depun?
Cum se va calcula diferenta de venit
multumesc!
Cel mai recent răspuns: fionut , utilizator 11:07, 7 Martie 2012
pana pe data de 25 mai trebuie depusa decl. 200 in care veti inscrie sumele efectiv realizate in anul 2011, iar diferenta de impozit se va achita in termen de 60 de zile de la primirea deciziei de impunere.
pentru neplata impozitului pe venit estimat s-au calculat deja dobanzi si penalitati care trebuiesc achitate.
multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 220 fionut fionut Buna ziua, Am pfa activitate taxi in sistem real,anul trecut am depus declaratia 220 unde am estimat o valoare,am primit decizia de impunere dar nu am ... (vezi toată discuția)
Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 trebuie depusa sau nu? sub_bass2002 sub_bass2002 Buna . Am o intreprindere individuala si nu stiu ca trebuie sa depun declaratia 220 pana la 31 ianuarie 20102 sau nu. Va rog ajutati (vezi toată discuția)