Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

depunere declaratii

Buna ziua,

Sunt in sistem real,anul trecut am depus decl 220 de estimare venit,am primit decizia de impunere nu am platit.Am estimat 5000 brut,4000 chelt,1000 venit net,problema este ca eu am venit dublu pt 2011 ce trebuie sa depun?
Cum se va calcula diferenta de venit
multumesc!
pana pe data de 25 mai trebuie depusa decl. 200 in care veti inscrie sumele efectiv realizate in anul 2011, iar diferenta de impozit se va achita in termen de 60 de zile de la primirea deciziei de impunere.
pentru neplata impozitului pe venit estimat s-au calculat deja dobanzi si penalitati care trebuiesc achitate.
multumesc frumos!