Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

O persoana cu functie de conducere in cadrul unui spital (director financiar contabil) poate beneficia de concediu fara plata? Beneficiaza de prevederile CIM sau CCM la fel ca toti ceilalti salariati, chiar daca are incheiat contract de administrare in care nu este stipulat acest lucru?
Concediul fara plata reprezinta o suspendare a CIM. Oricum nu vad impedimente legale legate de CFP. Oricum cererea de CFP trebuie aprobata si de superiorul ierarhic nu?
Contractul de administrare nu intra sub incidenta Codului muncii ...