Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... agent de asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

agent de asigurare

Un agent de asigurare, pers. juridica, poate incheia R.C.A.+CASCO cu un asigurator si, asigurare de calatorie +polite de asigurare pentru accidente de munca cu un alt asigurator?

Numai daca este agent al unui broker de asigurari care va da dreptul de a lucra cu toate societatile de asigurari. In cazul in care aveti cod RAF alocat la o singura societate de asigurari, nu puteti emite polite si la alta societate.
Doar daca acea persoana activeaza in cadrul unui broker de asigurare.