Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de imprumut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de imprumut

O firma imprumuta o alta firma, in baza unui contract de imprumut cu o suma de bani,pt.o perioada de 2 luni,fara dobinda, ptr.achitarea urgenta a unui furnizor.Cum se contabilizeaza operatia la firma care primeste imprumutul??? dar la cea care da imprumutul?? multumesc de ajutor.
Studiu de caz: Inregistrarile contabile aferente imprumuturilor acordate catre societati afiliate si neafiliate

[ link extern ]
ContSters233047, utilizator