Forum Bani şi Afaceri ... Tedinţe imobiliare Prima casa4 - imobilul e al parintilor
Discuție deschisă în Tedinţe imobiliare

Prima casa4 - imobilul e al parintilor

Buna Ziua,

Doresc sa-mi achizitionez un imobil prin intermediul programului PC 4.
Imobilul este al parintilor (am inteles ca se pot achizitiona imobile de la rude de gradul I ) si este parte chirpic,parte BCA. Casa este renovata,tencuita(interior/exterior) si cu termopane.Din chirpic sunt doar 3 camere;restul camerelor,holuri,marchize,bucatarie si baie sunt din BCA.

As vrea sa stiu daca imi poate spune cineva daca accepta vreo banca un asemenea imobil!

Am auzit de pe diverse forumuri si de la anumite persoane ca se accepta,dar daca este vreo persoana pe forum care a avut de-a face cu asa ceva sau stie exact cum stau lucrurile o rog sa ma anunte si pe mine!

Va multumesc!
Doriti achizitionarea prin credit ipotecar PC4 a unui imobil aflat in proprietatea parintilor ? de ce cumparati de la parinti ? din moment ce sunteti succesoare de drept ! Imi pare rau sa va dezamagesc, dar Nu VETI PRIMI UN ASTFEL DE CREDIT DE LA BANCA pentru ca intentia de frauda este vizibila. Ce sa va explic ? faptul ca urmariti sa imprumutati o suma considerabila, cu dobanda minima si pe termen maxim ( de restituire) posibil ? ...... in conditiile in care acest imobil il veti obtine in virtutea legii ( fara bani) ....
Multumesc pentru raspuns.
Legat de partea a doua a mesajului ?Legat de achizitionarea imobilului din chirpic si BCA?