avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1028 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

mama mea dupa despartirea de tatal meu sa recasatorit au trait inpreuna 22 ani dupa care el a decedat ei traind in casa lui ,eu fiind singurul copil al mamei el nu a avut copii are un singur frate bolnav psihic spunetim va rog cine are dreptul la mostenire. VA MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:29, 8 Martie 2012
Daca mama dvs e in viata mosteneste jumatate din casa,iar fratele decedatului cealalta jumatate.
Ultima modificare: Joi, 8 Martie 2012
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune panait marius panait marius MAMA MEA DUPA DESPARTIREA DE TATAL MEU SA RECASATORIT EL AVEA UN APARTAMENT DAT DE LA FABRICA PLATINDUL MAI MULT DE JUMATATE INPREUNA IN URMA CU DOUA LUNI ... (vezi toată discuția)
Casa parintilor Ghinda02 Ghinda02 Daca apartamentul in care locuiesc este al parintilor mei, luat dupa Revolutie, pe numele amandorura voi mostenii vreun procentaj dupa moartea unuia din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in cazul unei succesiuni aproape succesive, decesul ... Bianca_Livia Bianca_Livia Buna ziua, in cazul unei succesiuni aproape succesive, decesul fiului, decesul mamei, fiul necasatorit si fara copii, mama divortata de tatal fiului de multi ... (vezi toată discuția)