Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare repartitoare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare repartitoare

Buna,
Blocul in care locuiesc are 16 apart., ptr montarea de repartitoare , de cite apart e nevoie, minim 50% sau minim 80%din nr. de apart.
Exista vreo lege care reglementeaza montarea de repartitoare de costuri ptr incalzire?
Multumesc
Minim 80%, adica 13 locatari trebuie sa doreasca aceasta.
Legea 325/2006 pentru serviciile publice de gospodarire si Ordinul 343/2010 ANRSC.