Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de proprietari poate sa cumpere un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de proprietari poate sa cumpere un apartament abandonat

Cum putem sa intram in posesia unui apartament abandonat din cadrul asociatiei noastre. Proprietarul a decedat si nu are mostenitori. Mentionam ca pe acest apartament s-au adunat restante fata de asociatie si alti furnizori. Asociatia doreste sa intre in posesia acestui apartament pentru a-l face spatiu administrativ. Asociatia este dispusa sa suporte toate restantele fata de furnizori si asociatie. Va multumesc anticipat.
succesiunile vacante revin statului