Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... trafic de droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

trafic de droguri

un inculpat poate scapa cu pedeapsa de inchisoare cu suspendare daca este la prima fapta,chiar daca a fost prins in flaglant
Despre ce droguri este vorba?
Conteaza si felul drogului si cantitatea.
La 10 kg de exemplu,nu cred ca are sanse la suspendare...
marijuana peste 100g
Cam greu sa primeasca cu suspendare...
Insa poate sa primeasca o pedeapsa destul de redusa...cu executare.
multumesc