Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chiria - procedura legala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chiria - procedura legala

care sunt pasi pe care trebuie sa-i fac pentru a da in chirie un apartament legal
Mergeti la o Agentie Imobiliara sau dati anunturi individuale
Incheiati contractul de inchiriere cu chiriasul
Inregistrati contractul la Administratia Finantelor Publice

Model de contract de inchiriere: www.avocatnet.ro/content/con...