avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar neplatit- actiune pauliana pt alt ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar neplatit- actiune pauliana pt alt imobil

Am facut un credit ipotecar pe o perioada destul de lunga. Ipoteca s-a pus pe casa unei nepoate.
In momentul de fata locuiesc in casa ipoteca, deoarece casa mea am vanduto.
Banca poate sa ceara anularea vanzarii?
Multumesc
Creditul ipotecar l-ati facut pentru casa pe care ati vandut-o?
Ma intreb cum ati reusit sa o vindeti, deoarece ipoteca era inscrisa in cartea funciara, nu-i asa?
N-ati citit cu atentie. Creditul l-am facut pe casa nepoatei. Ceea ce am vandut a fost casa mea.
Aha! Scuze.:bow: Ce legatura are ipoteca de pe casa nepoatei cu casa pe care ati vandut-o? Ca eu tot nu pricep.
Ultima modificare: Duminică, 11 Martie 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Am ramas fara serviciu. Ce imi va executa banca? Nu mai am nimic.
Daca momentan nu aveti nimic pe numele dvs probabil creanta va fi urmarita in momentul in care va veti angaja

Alte discuții în legătură

Renuntare sau donare mostenire in favoarea mamei maria525253 maria525253 in urma decesului tatalui copii pot renunta sau dona in favoarea mamei partea lor de mostenire daca au credite bancare neachitate (vezi toată discuția)
Vreau sa divortez pentru a nu pierde casa datorita ratelor la banci cneazzu cneazzu buna seara eu si sotia mea avem un apartament luat prin credit ipotecar.Titular de credit este sotia iar eu girant ipotecar. Eu mai am si alte credite la ... (vezi toată discuția)
Anulare contract vanzare cumparare axellcom axellcom Buna ziua. In calitate de administrator al unei SC am luat o linie de credit garantata de FNGCM pe de o parte si eu in calitate de avalist al unui BO. Eu si ... (vezi toată discuția)