Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar neplatit- actiune pauliana pt alt ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar neplatit- actiune pauliana pt alt imobil

Am facut un credit ipotecar pe o perioada destul de lunga. Ipoteca s-a pus pe casa unei nepoate.
In momentul de fata locuiesc in casa ipoteca, deoarece casa mea am vanduto.
Banca poate sa ceara anularea vanzarii?
Multumesc
Creditul ipotecar l-ati facut pentru casa pe care ati vandut-o?
Ma intreb cum ati reusit sa o vindeti, deoarece ipoteca era inscrisa in cartea funciara, nu-i asa?
N-ati citit cu atentie. Creditul l-am facut pe casa nepoatei. Ceea ce am vandut a fost casa mea.
Aha! Scuze.:bow: Ce legatura are ipoteca de pe casa nepoatei cu casa pe care ati vandut-o? Ca eu tot nu pricep.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Am ramas fara serviciu. Ce imi va executa banca? Nu mai am nimic.
Daca momentan nu aveti nimic pe numele dvs probabil creanta va fi urmarita in momentul in care va veti angaja