Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere magazin general
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere magazin general

Buna ziua,as vrea si eu sa deschid un magazin general pe terenul pe care am casa si as vrea sa stiu daca pot sa accesez fonduri europene nerambursabile avand varsta de 24ani si neavand un loc de munca momentan.Ce fel de intreprindere as putea deschide si care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?

Nu se acorda fonduri europene pentru activitatea de comert.
Si care ar fi pasii ce trebuiesc urmati...cum se procedeaza si ce fel de societate imi recomandati pentru o astfel de activitate?