Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... sotia mea a luat baiatul si a plecat de acasa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

sotia mea a luat baiatul si a plecat de acasa

Buna seara,sotia mea a luat baiatul si a plecat de acasa la maicasa si la taicasu,din cauza caci cu o seara in urma am avut o cearta cu ea (dar mentionez k nu am dat in ea)pt ca,ca orice barbat simti nevoia sa o mai iei in brate sa o mai mangai dar ea nu zice ia mana de pe mine nu ma mai atinge etc... atunci eu am luato la intrebari ce inseamna asta? de ce face asa ceva?si mia raspuns : pt ca vreau :(,si am inceput sa ne certam un pic.Ea acum nu vrea sa mai vina acasa.am putut vorbi la telefon aproape un minut cu baietelul meu si a inceput sa planga ca vrea acasa spunandu-mi sai spun lui mami(sotia)sal imbrace si sa vina acasa ca nui place acolo si ca vrea acasa.Va rog frumos (din suflet) spuneti-mi ce as putea face sau cum sa procedez.va rog
robert87, utilizator
pacat ca au aparut neintelegeri asa de devreme.
este important sa fiti rational si sa aveti o discutie cu sotia.
primordial este interesul copilului , incercati sa ajungeti la un consens cu sotia. daca nu se poate nu va ramane decat divortul si sa incercati sa obtineti custodia copilului.
pare complicata situatia dar cu calm puteti trece peste.
certuri sunt si vor fi in fiecare familie insa nu trebuie sa spuneti vorbe grele si nu trebuie sa se ajunga la batai si scandaluri si sa evitai certurile in fata copilului si a altor persoane. este vital ca , in cazul unui divort , sa nu vi se poata imputa nimic.
va multumesc mult