avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... am nevoie de un avocat in franta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

am nevoie de un avocat in franta

buna ziua

cum pot gasi un avocat care sa ma reprezinte in franta?
care sunt criteriile care ma pot ajuta sa ma asigur ca o sa-si faca treaba?
multumesc
Ultima modificare: Luni, 12 Martie 2012
lala2011, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters205490 , utilizator 20:56, 12 Martie 2012
Exista case de avocatura din Romania care colaboreza cu avocati ai barourilor franceze. Cred ca este cel mai indicat sa obtineti o recomandare de la acestia, avand si avantajul unei comunicari mai bune. Practic, casa de avocatura din Romania ar reprezenta garantia ca speta dvs. va fi tratata cu profesionalism.
Incercati sa selectati pe internet cateva societati de avocatura si contactati-le telefonic pentru detalii.
1. Important ........... unde va aflati acum ! / ?? In Rom sau Franta ?
2. Selectati avocatul in functie de cazul / speta in care aveti nevoie
( civil ; penal ; comercial ..... etc ) !
Fiecare avocat are o specializare de baza ! Avocatii se aleg in general prin
recomandare . Daca nu aveti pe cineva sa va recomande unul cautati prin Internet : '' Ex ; Avocat specializat in....... drept civil '' .
Renumele face totul !
Garantii............ ???

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de munca produs in franta. Sergiuandrei1988 Sergiuandrei1988 Buna ziua. Lucrez in Corsica Franta de 3 luni cu contract CDI. Angajatorul nu s.a ocupat sa imi obtina numerele de securitate sociala respectiv cartea vitale. ... (vezi toată discuția)
Falsa acuzatie de transport emigranti roler roler Buna seara.am si eu o nelamurire daca poate sa ma infoermeze cineva .sunt sofer de tir .acm 28 am intampinat o problema legat de 9 emigrant care au intrat ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa imi recomandati un avocat specializat in ... Arcadiavegas Arcadiavegas Buna ziua, as dori sa imi recomandati un avocat specializat in dreptul muncii - este vorba despre discriminare pe criterii de virsta, multumesc. (vezi toată discuția)