Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... am nevoie de un avocat in franta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

am nevoie de un avocat in franta

buna ziua

cum pot gasi un avocat care sa ma reprezinte in franta?
care sunt criteriile care ma pot ajuta sa ma asigur ca o sa-si faca treaba?
multumesc
lala2011, utilizator
Exista case de avocatura din Romania care colaboreza cu avocati ai barourilor franceze. Cred ca este cel mai indicat sa obtineti o recomandare de la acestia, avand si avantajul unei comunicari mai bune. Practic, casa de avocatura din Romania ar reprezenta garantia ca speta dvs. va fi tratata cu profesionalism.
Incercati sa selectati pe internet cateva societati de avocatura si contactati-le telefonic pentru detalii.
1. Important ........... unde va aflati acum ! / ?? In Rom sau Franta ?
2. Selectati avocatul in functie de cazul / speta in care aveti nevoie
( civil ; penal ; comercial ..... etc ) !
Fiecare avocat are o specializare de baza ! Avocatii se aleg in general prin
recomandare . Daca nu aveti pe cineva sa va recomande unul cautati prin Internet : '' Ex ; Avocat specializat in....... drept civil '' .
Renumele face totul !
Garantii............ ???