avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inselaciune

...e inselaciune in conventii ori ba fapta debitorului de a nu-si achita creditul?...pt penalisti poate e floare la urechesa argumenteze ca nu insa daca as fi stiut ca debitorul nu mi-ar returna banii nu i-as fi dat din start...e asta inselaciune?...
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:37, 20 Noiembrie 2008
JH, ma tem ca nu are nicio sansa.
Jurisprudenta este unanima.
Din punct de vedere toeretic se poate discuta, dar din punct de vedere practiv nu va avea nicio finalitate.

avocat Claudiu Lascoschi
de.. mie tocmai cauzele astea... care par fara finalitate mi se par cele mai interesante!
Nu doar par.Chiar sunt fara finalitate.;)
Oricum a fost interesant punctul tau de vedere.:)

avocat Claudiu Lascoschi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Escrocherie Maiglo Maiglo Bună seara, Ce se poate face împotriva unei persoane ce solicită bani cu împrumut iar apoi nu-i returnează? Aici este vorba de o persoană ce a ... (vezi toată discuția)
pentru abuzul de incredere banii constituie obiectul material ? radoi radoi Daca o persoana fizica da unui individ X o anumita suma de bani pentru ca acesta din urma sa-i achizitioneze materiale de constructii, iar ... (vezi toată discuția)
acuzat de inselaciune din cauza unui imprumut nereturnat barbudaniel barbudaniel ]Buna ziua,am o intrebare despre complicitate. Cu ceva timp in urma am ajutat pe cineva sa ia un credit de la o persoana particulara.Sa facut un contract in ... (vezi toată discuția)