Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inselaciune

...e inselaciune in conventii ori ba fapta debitorului de a nu-si achita creditul?...pt penalisti poate e floare la urechesa argumenteze ca nu insa daca as fi stiut ca debitorul nu mi-ar returna banii nu i-as fi dat din start...e asta inselaciune?...
JH, ma tem ca nu are nicio sansa.
Jurisprudenta este unanima.
Din punct de vedere toeretic se poate discuta, dar din punct de vedere practiv nu va avea nicio finalitate.

avocat Claudiu Lascoschi
de.. mie tocmai cauzele astea... care par fara finalitate mi se par cele mai interesante!
Nu doar par.Chiar sunt fara finalitate.;)
Oricum a fost interesant punctul tau de vedere.:)

avocat Claudiu Lascoschi