avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1074 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trebuie sa legalizez un contract de inchiriere auto?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trebuie sa legalizez un contract de inchiriere auto?

O persoana juridica imi inchirieaza 2 capete tractor (autovehicule) mie tot persoana juridica; am incheiat contract de inchiriere pentru aceste autovehicule. Dupa noua legislatie, fostul ARR, la un control de rutina trebuie sa am acest contract legalizat?
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Alexandru Bogdan , Avocat 23:24, 13 Martie 2012
Nu
Este suficient sa fie un contract sub semnatura privata. Nu trebuie sa-l legalizati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de închiriere mia_bv mia_bv Pentru ca contractul de închiriere încheiat între proprietar şi chiriaş să producă efecte juridice este suficient să conţină doar semnăturile celor ... (vezi toată discuția)
Contract de inchiriere sau contract de comodat mitrache_v mitrache_v Buna ziua! Am si eu o intrebare. Ce se recomanda a se incheia pentru stabilirea sediului social al unei asociatii (ONG): [b]contract de inchiriere[/b] sau ... (vezi toată discuția)
Contractul individual de munca trebuie legalizat? dacidaci dacidaci La un control al fostului ARR trebuie prezentat si contractul indiviadual de munca al soferului; trebuie legalizat? Oricum eu l-am intocmit in 2 exemplare ... (vezi toată discuția)