Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Trebuie sa legalizez un contract de inchiriere auto?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Trebuie sa legalizez un contract de inchiriere auto?

O persoana juridica imi inchirieaza 2 capete tractor (autovehicule) mie tot persoana juridica; am incheiat contract de inchiriere pentru aceste autovehicule. Dupa noua legislatie, fostul ARR, la un control de rutina trebuie sa am acest contract legalizat?
Multumesc mult
Nu
Este suficient sa fie un contract sub semnatura privata. Nu trebuie sa-l legalizati.