Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficii din partea statului pentru angajarea unui ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficii din partea statului pentru angajarea unui somer

Buna,am si eu o intrebare: daca angajez un somer beneficiez de ceva din partea statului si cum il determin sa nu demisioneze pentru o anumita perioda de timp?
cu privire la prima intrebare aflati mai multe accesand :
[ link extern ] /
iar cu privire la stimularea de tine cat de mult timp o persoana angajat al firmei dv. indicat ar fi sa ii acordati functie de merite bonusuri si prime