Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silitã cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silitã cheltuieli de judecata

În urma unui proces, instanţa a pronunţat o hotărâre irevocabilă, prin care obligă pârâtul la plata cheltuielilor de judecată. Aceasta mai trebuie investită cu titlu executoriu?.
Ce cheltuieli mai trebuie să fac pentru punerea în aplicare a hotărârii, respectiv pentru recuperarea cheltuielilor de judecată?.
Cine-l plăteşte pe executor?.
MULŢUMESC.
Aş mai avea o întrebare:
Parte în proces am fost mai multe persoane (rude), care fiecare la rândul lui a primit câte o sentinţă.
Întrebare:
Toate sentinţele trebuiesc investite de către fiecare persoană în parte?.