Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata esalonata amenda ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata esalonata amenda ITM

am si eu o mica problema,in luna noiembrie 2011 am fost depistat de catre ITM cu o persoana care desfasura activitate de muncitor faar a avea incheiat contract de munca;fiind amendat cu suma de 10.000lei. am facut contestatie dar am pierdut .intrebarea mea este dak pot plati pot plati esalonat si dfak da ce trebuie sa fac mai exact , mentionez ca am o intreprindere individuala ,va multumesc anticipat
Trebuie sa mergeti la Adm Finan. de care apartineti si sa vorbiti acolo ... ITM-ul va transmite organelor abilitate din structura ANAF-ului procesul-verbal de sanctionare cu amenda
OUG 29/2011

2) Esalonarea la plata nu se acorda pentru:
g) amenzile de orice fel care se fac venit la bugetul de stat.