Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru de 8h si 30min
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru de 8h si 30min

Cat de legala este scoaterea din cele 8 ore a pauzei de masa? Motivatia fiind ca patronul plateste pentru 8 ore de munca nu pentru 7h si 30 de minute.
Trebuia sa actionati in timp ce acel ccm era valabil ...si nu acum , intrucat legile sunt schimbatoare ..