Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Obligarea institutiilor publice la rezolvarea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Obligarea institutiilor publice la rezolvarea contestatiilor administrative

Ce se poate face in cazul in care AFP refuza solutionarea contestatiei administrative chiar si dupa stabilirea acestei obligatii de catre instanta de contencios administrativ prin sentinta definitiva si irevocabila.
Adica exista o hatararea definitiva impotriva AFP, iar aceasta nu o respecta ; O notificati ca este pasibila de plicarea sanctiunilor prevazute de art 24 alin.2 si alin.3 din legea nr 554/2004.
Notificarea a fost trimisa, dar fara nicio reactie.