Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Problema recuperare salarii partial la negru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Problema recuperare salarii partial la negru

Buna ziua
Sunt angajat la o firma de 2 ani. Am salariu jumatate pe cartea de munca si jumatate la negru. In aceasta situatie suntem aproape toata echipa de 5-6 oameni ceilalti avand PFA. Acum angajatorul vrea sa ne plateasca doar cat avem pe cartea de munca invocand probleme financiare. Exista vreo posibilitate de a recupera banii restanti inclusiv cei la negru pentru lunile precedente cand nu ne-am primit salariul? Ce putem face pentru a ne recupera toti banii?
Multumesc anticipat.
posibil cu un avocat istet sa si recupereze ... nu stiu daca exista jurisprudenta in acest sens ...