Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... solicitarea concesionarii (de catre primarie) a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

solicitarea concesionarii (de catre primarie) a parcarii aferente imobilului

Buna ziua ! Asociatia din care fac parte,doreste sa initieze o solicitare catre primaria locala,in scop de concesionare (sau alt termen ) a parcarii aferente imobilului,iar cu banii obtinuti din plata pentru locurile de parcare sa poata executa lucrari de reabilitare diverse ce sunt de importanta reala imobilului .Mentionez ca de cca. doi-trei ani aceasta parcare fara sa aiba nevoie de interventia edililor a fost marcata si introdusa in schema de parcare cu plata (catre primarie) a rezidentilor .Considerati ca sunt sanse in acest demers ? Ne puteti sugera o anume cale de ?atac?.Va multumesc anticipat !!!
elga50, moderator
Autoritatea publica locala,nu concesioneaza spatii ,astfel incat sumele obtinute drept urmare a utilizarii in anume scop ,sa revina exclusiv beneficiarului