Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum se calculeaza totalul in RJIP?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum se calculeaza totalul in RJIP?

Buna ziua,
Cum calzulez totalul in rjip?
1.Calculez totalul pt fiecare pagina si-l scriu jos, iar la sfarsit de an le adun pe toate?
sau
2.Calculez totalul din prima pagina, il scriu jos, apoi la a doua pagina fac totalul si il adun cu totalul de pe prima pagina si il trec jos....si tot asa pana la sfarsitul anului? adica raportez totalul de pe o pagina pe alta?
Aplicati ce ati trecut la punctul 2.