avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum se calculeaza totalul in RJIP?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum se calculeaza totalul in RJIP?

Buna ziua,
Cum calzulez totalul in rjip?
1.Calculez totalul pt fiecare pagina si-l scriu jos, iar la sfarsit de an le adun pe toate?
sau
2.Calculez totalul din prima pagina, il scriu jos, apoi la a doua pagina fac totalul si il adun cu totalul de pe prima pagina si il trec jos....si tot asa pana la sfarsitul anului? adica raportez totalul de pe o pagina pe alta?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 14:45, 15 Martie 2012
Aplicati ce ati trecut la punctul 2.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Listare rjip completat pe calculator Alexandru Arsu Alexandru Arsu Buna ziua, In ceea ce priveste contabilitatea in partida simpla sunt incepator. Pana acum, RJIP din programul meu are 6 randuri pe ianuarie si vreo 15 ... (vezi toată discuția)
Registru de incasari si plati completat gresit mijue mijue Buna ziua, Am completat registrul de incasari si plati pentru anul 2013 dar am descoperit ca nu am trecut niste chitante.Pot sa anulez paginile completate( ... (vezi toată discuția)
Pfa venit real, fara chitante break_noon break_noon Am si eu niste intrebari, daca se poate. Pina anul trecut am fost la norma de venit, de anul asta sunt la venit real, asa ca trebuie sa completez registrul ... (vezi toată discuția)