Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu social

Buna ziua.Pot sa trec apartamentul la care ınca nu s-a facut partajul ca sediu social pentru SRL? Are 2 camere şi pot sa folosesc o camera pentru aceasta?Multumesc.B-)
cat timp inca sunteti proprietar da
Contractul de inchiriere sau comodat va trebui sa fie semnat de toti proprietarii inscrisi in cartea funciara la momentul incheierii acestuia.
SEDIUL social inseamna spatiul de desfasurarea a activitatii firmei.