Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... copie hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

copie hotarare judecatoreasca

Buna ziua. As dori si eu o lamurire. As dori sa obtin si eu o copie dupa o hotarare judecatoreasca insa nu stiu nici numarul acesteia si nici anul exact in care a fost pronuntata (prin '93-'94). Pot sa o obtin? Si cum procedez? Mentionez ca acea hotarare a fost pronuntata intr-un proces de iesire din indiviziune in care se dezbatea mostenirea strabunicului meu, mostenitori fiind bunica si cei 3 frati ai ei. Mai poate fi pusa in executare acea hotarare dupa ce a trecut atat timp? Daca nu cum trebuie sa procedez?
Va multumesc!
Buna ziua,

In urma cu 1 an s-a dat sentinta civila. (este vorba de un proces intre profesionisti).
Am castigat, dar am pierdut hotararea judecatoreasca, iar acum vreau sa-i execut.
Cum trebuie sa procedez? Fac cerere de eliberare copie legalizata dupa hotarare si platesc 5 lei, taxa de timbru (judecatoria sectorul 2) sau trebuie sa obtin o copie dupa hotarare si impreuna cu aceasta sa fac o alta cerere de legalizare unde anexez copia?
Multumesc!