avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... decontare cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

decontare cheltuieli

buna ziua, cheltuielile cu deplasare in strainatate la un congres medical sunt deductibile fiscal?
Cel mai recent răspuns: B EDIT , utilizator 21:02, 16 Martie 2012
Presupun ca aveti PFA. In acest caz sunt deductibile cheltuielile cu transportul si cazarea.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli deductubile cu deplasarea in tara pt pfa Gabisc Gabisc Buna dimineata Va rog sa-mi spuneti care sunt cheltuielile deductibile cu deplasarea in tara si care este valoarea acestora.Ma refer la diurna ,cazare (in ... (vezi toată discuția)
Deducere cheltuieli pfa albinuta79 albinuta79 Buna ziua, As dori sa stiu daca in cazul deducerii cheltuielilor PFA exista vreo limita procentuala maxima raportata la incasari. Am auzit vehiculandu-se ... (vezi toată discuția)
Decontare cheltuieli la srl fara plata tva, activitate medicala carladiananina carladiananina Daca sunt SRL fara plata TVA, activitate medicala , pot sa-mi decontez pe firma, congrese, conferinte in afara tarii? Sau macar transportul pana acolo? ... (vezi toată discuția)