Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la cim

Institutia la care sint angajat pe perioada nedeterminata mi-a trimis prin posta in 2012 sa semnez 4 acte aditionale la cim pentru perioada 2008 - 2012. In decembrie 2011, intimplator am constatat ca exsista acte aditionale pe numele meu semnate doar de angajator si care nu au fost intocmite cu acordul partilor. Sint obligat sa le semnez acum? Daca nu semnez, care sint consecintele? Fiecare act aditional a fost intocmit pentru o perioada de 11 luni in fiecare an.
Drcristian, utilizator
Intre altele a fost modificata functia/meseria. Conditiile de lucru sint altele incepind din 2008 ( zona cu grad ridicat de risc/ MAE Romania confirma periodic pe situl oficial acest lucru )
Drepturile salariale au fost stabilite unilateral potrivit actului aditional si fara negociere.In prezent mi se solicita semnarea a 4 acte aditionale pentru anii anteriori plus cel in derulare.
Daca acele acte aditionale nu sunt conforme cu realitatea, atunci nu le semnati ... ele pot fi semnate in conditiile in care ceea ce se stipuleaza in ele este confornma cu situatia de la vremea respectiva ...