Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reintegrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reintegrare

din eroare ,ca unitate ,am constatat nulitatea contractului individual de munca unei persoane angajate . decizia a fost contestata si salariata a castigat in instanta . in urma hotararii instantei de fond am reintegrat-o in activitate. intre timp, unitatea a promovat o alta actiune prin care solicita instantei sa constate nulitatea contractului individual de munca al salariatei , cum ar fi trebuit de la inceput. de aceasta data unitatea a castigat procesul iar salariatei i-a incetat contractul de munca in baza acestei hotarari . a urmat recursul in primul dosar promovat de catre salariata pe care la castigat la curtea de apel ( dosarul in care constatase nulitatea unitatea ). la a doua actiune , cea promovata de unitate , salariata a declarat recurs care inca nu s-a solutionat. acum, salariata a facut o cerere de reintegrare in baza primei hotarari care este definitiva si irevocabila . consider ca n-o pot reintegra atat timp cat am promovat din partea unitatii o alta actiune prin care am solicitat de aceasta data sa se constate nulirtatea contractului de munca de catre instanta , instanta a constatat-o , am incetat contractul iar recursul nu s-a solutionat. Aveti alta parere? Ce ma sfatuiti?
Cred ca trebuie formulata o cerere de revizuire .. intrucat veti avea doua hotarari contradictorii .. se va putea solicita si suspendarea executarii a celor doua hotarari pana la solutionarea cererii de revizuire.