Forum Discuţii juridice Executare silită proces verbal adjudecare
Discuție deschisă în Executare silită

proces verbal adjudecare

dupa adjudecare dar pana la depunerea pretului de catre adjudecatar, debitorul mai poate plati creanta?:(
care-i textul care-i interzice?
e act de executare..am eu asa o hot, a mea nu a altuia...evident ca aparator
speta e asa..constatare nulitate act adjudecare, sectorul 1 declina ca-i valoarea de competenta TB, tb zice ca nu-i- pe motiv ca-i act de executare, am conflict negativ, curtea de apel stabileste ca-i sectorul 1 ca instanta de executare, ICCJ respinge recursul
ContSters244210, utilizator
[ link extern ] *

[ link extern ]

practica..

debitorul,clientul meu depune restul de creanta chiar daca s-a adjudecat si pretul nu a fost depus..Ce se intampla mai departe?