Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita cu debitorul in inchisore
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita cu debitorul in inchisore

cum putem recupera suma de 25000ron reprezentand daune morale intr-un proces penal in situatia in care invinuitul este in puscarie pt omor deosebit de grav (deci f multi ani).In timpul procesului am cerut sechestru asigurator pe casa pe care acesta o detinea atunci dar a fost respins.Am inteles ca sotia lui a vandut imobilul care era bun comun unuia dintre baietii lor prin luna ianuarie.Am facut cerere de investire cu titlu executoriu insa ne este frica ca vom cheltui alti bani degeaba!In cazul in care a vandut casa unuia dintre baietii ei credeti ca actul e legal?
Puteti solicita revocarea vanzarii apartamentului avand in vedere ca prin încheierea contractului de vanzare-cumparare debitorul dv. si-a provocat insolvabilitatea. Se are in vedere si faptul ca fiul sau este cel care a cumparat imobilul.
puteti solicita anularea vanzarii, executorul si cu avocatul va sfatuieste ce ete de facut
anularea vanzarii se face printr-un nou praces?
Da, instanta de judecata decide acest aspect.